Suurepärase härjavõitleja tunneb ära sellest, kui lähedalt ta laseb pealetormaval härjal oma kehast mööduda.

Tänasel Keskerakonna volikogu koosolekul oli draamat rohkem, kui Madriidi Las Ventase staadionil. See, et panused on kõrged, oli juba ette teada. Paljud kommentaatorid olid kindlad, et kui Kõlvart otsustas Ratasele avalikult kinda heita, siis on see märk, et tal on paleepöördeks ka hääled koos. Oma sõnavõtus sooritas Jüri Ratas aga härjavõitluse terminites porta gayola (äärmiselt riskantne manööver, millega toreadoor võtab staadionile saabuva härja vastu värava ees põlvitades) , andes teada, et juhul kui volikogu peaks otsustama suvel erakorralise kongressi kokku kutsuda, siis tema erakonna esimeheks ei kandideeri,

Selliselt võttis Ratas volikogult ära võimaluse jätta asi kongressi otsustada — kuna on ilmselge, et ühtki teist tõsiseltvõetavat konkurenti peale tänase esimehe Kõlvartile kongressil ei oleks. Teisisõnu: kui volikogu otsustaks erakorralise kongressi kasuks, siis oleks see Kõlvartile esimehe koha kandikul ulatamine.

Seejärel avatigi väravad.

Volikogu liikmetele välja jagatud 150-st hääletussedelist jõudis valimiskasti 149 ning tulemusi kokku lugedes selgus, et Jüri Ratas säilitas oma ametikoha täpselt ühe häälega: erakorralise kongressi kokkukutsumise poolt oli 74 ja vastu 75 hääletanut. Jah, erakorralist kongressi ning seega ka esimehe vahetust suvel ei tule, küll aga on ilmne, et Keskerakond on täpselt keskelt pooleks ning ei ole põhjust näha, miks see lõhe lähiajal kuskile kaduma peaks.

Härg on elus, vihane ja valmis järgmiseks sööstuks — ning panused on sama kõrged, kui enne.

Skip to content