Kuhu viib Salga tee?

Viimaste päevade tormiliste sündmuste tuules oleme juba kümneid kordi pidanud vastama küsimustele, kas Salk läheb nüüd laiali või mis kogutud toetusrahast saab?

Mis siis saab, tõepoolest? Salga loomise tõukeks oli kahtlemata novembris konkreetseks muutunud plaan korraldada kevadel abieluteemaline rahvahääletus. Samas oleme algusest peale selgelt öelnud, et meie plaanid ei piirdu referendumi EI-kampaaniaga. See oli lihtsalt juhtumisi esimene asi, millele tuli kiiremas korras käed külge panna.

Jah, lähema paari nädala jooksul saab Eesti uue valitsuse ja tänase teadmise järgi ei ole EKRE enam selle liige. Seega on abielureferendumi teema laualt praegu maas ja loodetavalt ei tule see sinna niipea ka tagasi. Siiski on keeruline ette kujutada, et uus valitsusliit saaks samast soost paaride kooselu küsimust ignoreerida. Meie plaan on mõistagi aidata kaasa sellele, et tänane segane seis lõpuks lahenduse leiaks — olgu see siis kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise näol või kooselu määratlemisega perekonnaseaduses abielu kõrval. Loomulikult ei tee me saladust sellestki, et lõpuks on meie eesmärgiks ikkagi abieluvõrdsus. Mitte kiiresti, mitte lihtsalt, aga see on siht, mille suunas me pingutame.

Jättes nüüd aga hetkeks kõrvale abielureferendumi ja inimeste kooselu teemad, siis ehkki valitsus vahetub, jääb EKRE endiselt suuruselt kolmandaks parlamendierakonnaks. SAPTK ei lõpeta seoses referendumi ära jäämisega tegevust, jätkavad nii Objektiiv kui Uued Uudised. Ilmselt kuuleb TRE Raadiost endiselt pühapäeviti perekond Helmete maailmakäsitlust — ja kuigi Toomas Mattson lubas selleks korraks kaks aastat kestnud väga tänuväärse Facebooki pühapäevastenografisti ameti maha panna, ei pruugi samamoodi käituda meedia. EKRE on “Elu Marsile” eraldanud 170 000 eurot, mis kindlasti ühel hetkel mahukaks abordivastaseks kampaaniaks materialiseerub. Ühiskonnauuringute Instituut tellib endiselt uuringuid ja avaldab nende alusel Eesti elanike konservatiivseid sümpaatiaid kinnitavaid pressiteateid. Uues koalitsioonis jätkab ühe partnerina erakond, kes sai värskelt süüdistuse korruptsioonis, olles samal ajal alles eelmise süüdimõistva otsuse tõttu katseajal. Sel aastal on tulemas nii kohalikud kui ka presidendivalimised. Põhiseaduskomisjonis ootavad oma järjekorda nii välismaalaste seadus kui ka erakondade rahastamise järelevalve komisjoni likvideerimise plaan.

Nii et ei, me ei lähe laiali. Me alles alustame.

Skip to content